Arı Poleni 100 GR (ARI-POLEN)

Marka : Pro Bees
Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)
* ₺3,66 'den başlayan taksitlerle
POLEN 100 GR.

 

Polen çiçekli bitkilerin anterlerinde meydana gelen ve döllenmede rol bulunan erkek üreme birimidir. Polen 6 – 200 mm çapında farklı renklerde, biçimlerde ve yapıdadır.
Polen protein, vitamin, mineral madde ve enzimler bakımından çok zengin bir besin maddesidir.
Arılar kovanın protein ihtiyacını karşılamak, yavruları beslemek için polen toplarlar ve bunları kovana taşıyarak petek gözlerinde depolarlar.
Çok sağlıklı bir gıda olan polen ege bölgesinin yüksek rakımlı yaylalarından arıcılığı bilinçli bir şekilde yapan üreticilerden tedarik edilerek laboratuvar ortamında hijyenik olarak saklanır ve piyasaya sunulur.

 

Polenin bileşimi:

 

Polenin içeriğinde tahmini olarak %10 su, %20 ham protein, %28-35 karbonhidratlar, %3-4 kül ve flavonoidler, karotenoidler, vitaminler ( C, E, B kompleksi ) , mineraller, bütün serbest aminoasitler, nukleik asit ve nukleositler, enzimler ( 100den çok ) bulunmaktadır.
Polendeki mineraller:
Arı poleni 22 çeşit amino asit, C vitamini, B-kompleks ve folik asit, doymamış yağ asitleri, enzimler ve karotinle, günümüze kadar hemen hemen hepsi keşfedilmiş olan ana anti oksidanları içerir.
Bunlara ilaveten, arı poleninde belli başlı mineraller demir, çinko, sodyum,fosfor,nikel, bakır, kalsiyum, magnezyum, potasyumdur.

 

Polendeki vitaminler;

 

Tiamin (vitaminB1)

Riboflavin (vitamin B2)

Pridoksin (vitamin B6)

Niasin (vitamin B3)

Pantotenik asit (vitamin B5)

Biotin (vitamin H)

Folik asit (vitamin B9)

Askorbik asit (C vitamini)

E vitamini

Karoten (A vitamini)

Kullanım:

Günde 1 defa 1 çay kaşığı.

 

 

İlaç değildir...

 

 

''GELENEKSEL BİTKİSEL TIBBİ ÜRÜNLER YÖNETMELİĞİ GEREĞİ ÜRÜNÜN FAYDALARININ YAZILMASI YASAKTIR''